Imnul festivalului
Click
pentru a asculta imnul festivalului

Castigatori

 Apuscasitei Bogdan- Brasov

 

Sectiunea Muzica Instrumentala/Clasica/Culta

Categoria 5-9 ani

 

Locul I  – Catrina Mirela Magdalena-“Rondo”-Antoniu Diabelli

8 ani -Brasov

 

Locul II – Stancescu Georgiana Alexia-“Walzer Op.18 No.6 de Franz Schubert; Tarantelle        Op.100 No.20 de Johann Burgmuller

7 ani -Cristian jud. Brasov

 

Locul III – Brumar Ana-Maya-“KLEINES KLAVIERSTUECK(CAIETUL  LONDONEZ) WOLFGANG A. MOZART           – Sibiu

 

Mentiunea I – Neacsu Victor Iordan-“Trandafirul” de Franz Schubert

8 ani –Drobeta Turnu  Severin

 

Mentiunea II-  Loday Adelle-“Mexico:hat dance , Bobcat Boogie”

9 ani –  Brasov

 

Mentiunea III – Haidau Roxana Petronela-“Suita pentru pian cu Joc”(comp.Radu Paladi)

9 ani – Brasov

 

Categoria 10-14 ani

 

Locul I – Rusu Elena– “ Sonatina de Tiberiu Olah “

 

Locul II – Irava Teodora-“Sonatina in Do. Partea I”– Antonio Diabelly

10 ani – Bacau

 

Locul IIIOanes Mircea Constantin-“Preludiu American”-Abel Carlevaro

14 ani – Zarnesti

 

Mentiunea I – Puchiu Emanuel Florin-“Indifference”

14 ani –  Zarnesti

Mentiunea II – Prisacaru Nicoleta-Adrianita de Juan Buscaglia si Ejericicio n 9 de Jose Ferrer y Esteve”     12 ani  – Cluj Napoca

Mentiunea III – Muresan Andra Miruna-“Mic Preludiu Nr 7 de J.S. Bach si Sonatina in Sol Major partea I, de Beethoven” – 10 ani  – Cluj Napoca

 

 

Categoria 15-20 ani

Locul I – Muresan ValentinStudiu op.10 Nr. 12 – Frederic Chopin

20 ani – Brasov

Locul II – Moasea Octavian & Boboia Eduard“Czardas” – Vittorio Monti

15 ani –  Brasov

 

Locul III – Duo Laura Munteanu & Muresan Valentin-“The Entertainer”-Scott Joplin

15 – 20 ani  Brasov

 

Mentiunea I – Boboia Eduard-Romeo si Julieta” de Serghei Prokofiev

15 ani- Zarnesti

Mentiunea II – Adetu Edith Georgiana Arie din opera” La clemnza di Tito” de W.A. Mozart                                               17 ani  – Brasov

Mentiunea III – Gavrila Cristina Adnana“Aici e bine” – Serghei Rachmaninov

18 ani – Brasov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sectiunea Muzica Populara

Categoria 5-9  ani

 

Locul I – Mironescu Elena Laura“Zi Vasile zi”

7 ani – Brasov

 

Locul II – Valceanu Romina“Mai tii minte mai draga Marie”

8 ani –Ramnicu Valcea

 

Locul IIIPantazi Gabriela Valeria“Paste calul lui Gheorghita”

8 ani –com Gherghi?a –Prahova

 

Mentiunea I – Vasilita Madalina & Eduard Boboia – “Mi-am facut bundita noua”

8 ani – Zarnesti -Brasov

 

Mentiunea IIPopa Andreea Emilia“Inflorita rugutu”

9 ani –Poiana Marului – Brasov

 

Mentiunea IIIVlad Bianca Mihaela-“Bate vantul cetina”

8 ani –Prahova

 

 

Categoria 10-14  ani

 

Locul I – Irava Teodora-Ciobanas de la miori”

11 ani – Bacau

 

Locul II – Pascu Ana Maria“Inflorita rugutu”

11 ani – Sacele – Brasov

 

Locul III –  Iovita Casiana Gabriela-“Dragu-mi s-aud cantand”

10 ani – Sîmpetru – Brasov

 

Mentiunea I – Turcea Mihai Adrian-“Dragu-mi mandro de tine”

10 ani -Brasov

Mentiunea II–  Ilie Alexandra Aretta-“Tuca-ma, bade Ilie”

11 ani –Zarnesti – Brasov

Mentiunea IIIOana Bianca Paula-“Mai badita struguri buni”

13 ani -Poiana Marului – Bra?ov

 

 

 

 

Categoria 15-20  ani

 

Locul I – Statie Alina Elena-Neicuta frumos mai esti”

16 ani – Bal?- Olt

Locul II-  Gociman Raluca Elena-“Dragu-mi s-aud cantand”

17 ani –Codlea -Bra?ov

Locul III – Pantazi Stefan Ciprian-“Fira-i tu sa fi de murg”

15 ani –Gherghita -Prahova

Mentiunea I – Oltean Andreea Adelina-“Badea cu caciula sura”

15 ani –Întorsura Buzaului -Covasna

 

Mentiunea II–  Dragut Ioana“Bade-al meu pereche n-are”

17 ani –Brasov

 

Mentiunea IIICristolovean Alexandra-”Prin Sibiu prin marginime”

Zarnesti

Sectiunea Muzica Pop

Categoria 5-9  ani

Locul I – Prodea Luana Maria

6 ani -Sibiu

Locul II – Badea Denis Nicolae

7 ani – Sîmpetru Brasov

  

Locul IIIBoicu Alboni Eliane

8 ani –Brasov

 

Neacsu Catalina Alexandra

9 ani –Brasov

 

Mentiunea I-  Neacsu Victor Iordan

8 ani –Drobeta Turnu Severin

 

Mentiunea II – Muresan Maria Sara

Brasov

Mentiunea III – Ursu Stefan

8 ani- Brasov

 

 

 

Categoria 10-14  ani

Locul I – Diaconu Theodora

13 ani – Izvoarele – Prahova

Bacila Ilinca Maria

12 ani – Cluj Napoca

Locul II – Ciubotaru Patricia Casandra

10 ani -Oradea

Muresan Ingrid

14 ani – Brasov

 

Locul III – Totolici Aurora Madalina

12 ani – Galati

Stefan Andreea

11 ani – Fetesti -Ialomita

Mentiunea I – Marcu Sonia

13 ani – Sibiu  

Mentiunea II-  Paunescu Elena

11 ani – Constanta

Mentiunea III – Socaciu Theodora Maria

10 ani –Cluj -Napoca

Mentiunea IV-  Zlatov Elena

13 ani – Medgidia -Constanta

Mentiunea V-  Giurgiu Larisa Roxana

11 ani – Cluj

Categoria 15-20  ani

Locul I – Roman Tina-“Je t’aime”

15 ani – Galati

 

Locul II – Moldovan Ioana-“Mamma son tanto felice”

15 ani – Cluj – Napoca

Gavan Evelina Florina-“Jn’ai que mon ame”

18 ani – Z?rne?ti  – Brasov

Locul III – Coman Andrei Iulian-“Everything”

16 ani – Brasov

 

Mentiune Popa Ramona-„ Cuvantul mama„

15 ani – Galati

 

CEI MAI TINERI PARTICIPANTI

Staful Radio Christal acorda diplome pentru cel mai tanar participant ,urmatorilor copii

 

1.Crisan Patricia

2.Mihai Andreea

3.Popa David

4.Mirinescu Elena Laura

5.Tatulescu Maria

6.Stoica Antonia

7.Brumar Ana Maya

8.Durac Smaranda

9.Grup Floare de Malin

10.Rotaru Daria

11.Muresan Maria

Radio Christal acorda diploma Christalul de onoare pentru Dragos Popa ,pentu cel mai tanar presedinte al unui festival pentru copii si tineret  ,si pentru Dominique Simionescu pentru cel mai tanar DJ Christalin

 

 

Debut Christalin

 Staful Radio Christal acorda Diploma pentru debut Christalin ,pentru urmatorii concurenti care au fost difuzati in Emisia MICI VEDETE CHRISTALINE.

1.Giulia Voinea

2.Prodea Luana

3.Barariu Codruta

4.Stoian Nicoleta

5.Marcu Sonia

6.Zlatov Elena

7.Dumitru Florentina

8.Rosianu Andreea

9.Teodora Irava

10.Cristea Maria

11.Moldovan Ioana

12.Maruntel Adela

13.Coman Andrei

14.Popa Dragos

 

 

INTERPRETARE CHRISTALINA

 Staful Radio Christal acorda diplome pentru interpretare christalina urmatorilor participanti:

SOCACIU TEODORA
COMAN ANDREI
STOICA ANTONIA
TURCEA MIHAI
ION\VITA TEODORA
EMMA ROBERTS
OLIVIA ROBERTS

BENGHEA CATALINA
COJOCARU CORINA
BOBOC MIHAELA
COSTIN MIHAELA

DOBRE ALEXIA
CIULICA ELISABETA

MANEA MARIA
STANCIU OVIDIU
EMANUEL FLORIN

ROMAN TINA
HOINARII CRAIULUI
FLOARE DE MALIN
NASTASE ANDREEA
ZIUREL
ROSU CALINA
BACILA ILINCA
MINISTAR
COPIII TALENTATI