Imnul festivalului
Click
pentru a asculta imnul festivalului

Admisi

Ora 11 – Deschidere

Sectiunea Muzica Instrumentala/Clasica/Culta

Categoria 5-9 ani

Ora 11.15       1.Durac Smaranda Maria-“Menuet”-J.S.Bach

Ora 11.20       2.Oprea Hedda-“La Cucaracha , Brahms’ Lullaby”

Ora 11.25       3.Neacsu Victor Iordan-“Trandafirul” de Franz Schubert

Ora 11.30       4.Porancea Arianna Maria-“Metoda de studii-C.Czerny/Valsul Papusii”

Ora 11.35       5.Dobre Alexia-“Dolores Vals si Sketers Vals”

Ora 11.40       6.Loday Adelle-“Mexico:hat dance , Bobcat Boogie”

Ora 11.45       7.Stancescu Georgiana Alexia-“Walzer Op.18 No.6 de Franz Schubert; Tarantelle        Op.100 No.20 de Johann Burgmuller

Ora 11.50       8.Haidau Roxana Petronela-“Suita pentru pian cu Joc”(comp.Radu Paladi)

Ora 11.55       9.Borbely Melinda Timea-“Mexican hat dance,Kleine Waltzer,Silvia de Kalman, Menuett de J.S.Bach,Cielito Lindo”

Ora 12.00       10.Brumar Ana-Maya-“KLEINES KLAVIERSTUECK(CAIETUL  LONDONEZ) WOLFGANG A. MOZART

Ora 12.05        11.Catrina Mirela Magdalena-“Rondo”-Antoniu Diabelli

Ora 12.10       12.Ilie Cristina-“Dansul Florilor “-P.I. Tchaikovsky si “Sonatina”-M. Clementi

Ora 12.15       13.Roberts Olivia Mary-“Sonatina Sol Major” – L. van Beethoven

Ora 12.20       14.Ciulica Elisabeta-“Oda Bucuriei din Simfonia a 9-a ”- L.van Beethowen

Ora 12.25       15.Manea Maria“La Donna E Mobile”Giuseppe Verdi


Categoria 10-14 ani

Ora 12.30       1.Oanes Mircea Constantin-“Preludiu American”-Abel Carlevaro

Ora 12.35       2.Puchiu Emanuel Florin-“Indifference”

Ora 12.40       3.Prisacaru Nicoleta-Adrianita de Juan Buscaglia si Ejericicio n 9 de Jose Ferrer y Esteve”

Ora 12.45       4.Hoinarii Craiului Juniori-“Imnul Hoinarii Craiului

Ora 12.50       5.Festila Denisa Ioana-“Valurile Dunarii, Ciobanas cu 300 de oi

Ora 12.55       6.Calitu Nicolae George-“Pizzicato Polka-Johann Strauss si Triumphal March Aida”-Giuseppe Verdi

Ora 13.00       7.Festila Florin-“Fur Elise”- L. van Beethoven

Ora 13.05       8.Irava Teodora-“Sonatina in Do. Partea I”– Antonio Diabelly

Ora 13.10       9.Benghea Catalina Maria-“ Mazas 30 Rondotaranesc”

Ora 13.15       10.Stanciu Ovidiu Daniel-“Menuet”

Ora 13.20       11.Roberts Emma Maureen-“ Vals Postum La minor”-Frederic Chopin

Ora 13.25       12.Muresan Andra Miruna-“Mic Preludiu Nr 7 de J.S. Bach si Sonatina in Sol Major partea I, de Beethoven”

Ora 13.30       13.Rusu Elena– “ Sonatina de Tiberiu Olah “

Ora 13.35       14.Grupul Ziurel-”Andri Popa”


Categoria 15-20 ani

Ora 13.40       1.Boboia Eduard-Romeo si Julieta” de Serghei Prokofiev

Ora 13.45      2.Coman Andrei Iulian-“Fur Elise” -L. van Beethoven

Ora 13.50       3.Adetu Edith Georgiana Arie din opera” La clemnza di Tito” de W.A. Mozart

Ora 13.55       4.Duo Laura Munteanu & Muresan Valentin-“The Entertainer”-Scott Joplin

Ora 14.00       5.Roman TinaArie de Johann S. Bach

Ora 14.05       6.Muresan ValentinStudiu op.10 Nr. 12 – Frederic Chopin

Ora 14.10       7.Gavrila Cristina Adnana“Aici e bine” – Serghei Rachmaninov

Ora 14.15       8.Mircea George Robert-“Gandacul”

Ora 14.20       9.Hoinarii Craiului Seniori -”Padure nebuna”

Ora 14.25       10.Borceanu Madalina & Ansamblul de Jazz si Muzica Usoara“De-ar fi sa vi”

Ora 14.30       11.Moasea Octavian & Boboia Eduard“Czardas” – Vittorio Monti

Ora 14.35       12.Ludescu George si Ansamblul de percutie“Tico Tico”

 

Sectiunea Muzica Populara

Ora 14.30 – 16.00  – repetitii -în pauza de prânz

Categoria 5-9  ani

Ora 16.00       1.Pantazi Gabriela Valeria“Paste calul lui Gheorghita”

Ora 16.05       2.Valceanu Romina“Mai tii minte mai draga Marie”

Ora 16.10       3.Popa Andreea Emilia“Inflorita rugutu”

Ora 16.15       4.Mironescu Elena Laura“Zi Vasile zi”

Ora 16.20       5.Tatulescu Maria Antonia-“Mi-am facut bundita noua”

Ora 16.25       6.Stoica Antonia Maria-“Neica daca esti viteaz”

Ora 16.30       7.Vlad Bianca Mihaela-“Bate vantul cetina”

Ora 16.35       8.Vasilita Madalina & Eduard Boboia – “Mi-am facut bundita noua”

 

Categoria 10-14  ani

Ora 16.40       1.Turcea Mihai Adrian-“Dragu-mi mandro de tine”

Ora 16.45       2.Iuga Lidia Elena-“Mai badita de la miei”

Ora 16.50       3.Iovita Casiana Gabriela-“Dragu-mi s-aud cantand”

Ora 16.55       4.Craciunescu Andreea Camelia-“Ce frumoasa-i potecuta”

Ora 17.00       5.Pascu Ana Maria“Inflorita rugutu”

Ora 17.05       6.Irava Teodora-Ciobanas de la miori”

Ora 17.10       7.Maghiari Camelia Daiana-“De-ar veni primavara”

Ora 17.15       8.Guiman Ana Maria-Cantecele mele”

Ora 17.20       9.Man Raul Alin“Mandruta cu ochi caprui”

Ora 17.25       10.Dinea Adnana-“La stejarul de pe plai”

Ora 17.30       11.Zlatov Elena-“M-a facut mama pe mine”

Ora 17.35       12.Ilie Alexandra Aretta-“Tuca-ma, bade Ilie”

Ora 17.40       13.Dragoiu Bogdan-“Cate fete ardelene”

Ora 17.45       14.Oana Bianca Paula-“Mai badita struguri buni”

Ora 17.50       15.Timariu Bianca-“Dragu-mi s-aud cantand”

Ora 17.55       16.Smical Ionut “Ciobanas cu 300 de oi”

Ora 18.00       17.Duo Boboia Alisa & Mihaila Andreea-”Mi-o trimis badita dor”

 

Categoria 15-20  ani

Ora 18.05        1.Dragut Ioana“Bade-al meu pereche n-are”

Ora 18.10        2.Stoica Crinela Isabela-“ S-a dus neica nu mai vine”

Ora 18.15        3.Coman Andrei Iulian-“Frumoasa-i vecina noastra”

Ora 18.20        4.Cojocaru Corina-“Nu da, Doamne nimanui”

Ora 18.25        5.Otel Ramona Claudia-“Zi-i Vasile zii”

Ora 18.30        6.Oltean Andreea Adelina-“Badea cu caciula sura”

Ora 18.35        7.Olteanu Liviu-“In vale la  noi la Olt”

Ora 18.40        8.Statie Alina Elena-Neicuta frumos mai esti”

Ora 18.45        9.Mihaita Adina Elena-“De-ar veni luna lui mai”

Ora 18.50        10.Banu Adrian Ion-“De-ar fi mandra jucatoare”

Ora 18.55        11.Gociman Raluca Elena-“Dragu-mi s-aud cantand”

Ora 19.00        12.Boboc Mihaela Lenuta-“Sus la stana la mioare”

Ora 19.05        13.Pantazi Stefan Ciprian-“Fira-i tu sa fi de murg”

Ora 19.10        14.Mîndreanu Delia Stefania-“Bade ciresi-s in floare”

Ora 19.15        15.Cristolovean Alexandra-”Prin Sibiu prin marginime”

19.30 – Craisorii Pietrei Craiului

 

Sambata, 09.04.2011

 

Sectiunea Muzica Pop

Ora 09.30 – repetitii

Categoria 5-9  ani

Ora 11.00       1.Boicu Alboni Eliane-“Sa fim copii

Ora 11.05       2.Popa David Petru-“Mama, doar mama”

Ora 11.10       3.Ursu Stefan-“Magicianul

Ora 11.15       4.Badea Denis Nicolae-“Chitaristul chit”

Ora 11.20       5.Cota Patric Lucian-“Speranta”

Ora 11.25       6.Voinea Giulia-“Micul meu univers”

Ora 11.30       7.Floare de Malin-“Stai langa mine,mama

Ora 11.35       8.Luca Nicole-“Mamica mea”

Ora 11.40       9.Rosca Teodora-“Cu capul in nori”

Ora 11.45       10.Crisan Patricia-“Am avut un catel”

Ora 11.50       11.Simionescu Dominique-“Once Upon In December”

Ora 11.55       12.Bacila Simina Ioana-“Testoasa Lulu

Ora 12.00       13.Prisacaru Alex-“Romanasul”

Ora 12.05       14.Neacsu Victor Iordan-“Sunt si eu copil”

Ora 12.10       15.Prodea Luana Maria-“Prima scrisoare”

Ora 12.15       16.Neacsu Catalina Alexandra-“Azi, tu esti”

Ora 12.20       18.Ignat Bianca Teodora-“Cockerasul fofar

Ora 12.25       19.Orbu Diana-“Charlestonul”

Ora 12.30       20.Mihai Andreea-“Sunt o domnisoara chiar de 6 ani”

Ora 12.35       21.Rosu Teleanu Karina Ioana-“Mami”

Ora 12.40       22.Harlab Liana Maria-“Bobocelul Cherie”

Ora 12.45       23.Duo L & I – “Mama, nu mai sunt o fetita”

Ora 12.50       24.Borbei Georgiana-“Azi, tu esti”

Ora 12.55       25.Nastase Andreea-“Ce petrecere frumoasa

Ora 13.00       26.Rotaru Daria Maria-”Pestisorul auriu”

Ora 13.05       27.Muresan Maria Sara-”Azorel”


Categoria 15-20  ani

Ora 13.10       1.Dumitru Florentina-“Tu nu vezi

Ora 13.15       2.Rosca Ana Iulia-“Without you

Ora 13.20       3.Rosianu Andreea Maria-“Tu n-ai avut curaj

Ora 13.25       4.Cristea Maria Aurelia-A night like this

Ora 13.30       5.Otel Ramona Claudia-“Fericirea are chipul tau”

Ora 13.35       6.Moldovan Ioana-“Mamma son tanto felice”

Ora 13.40       7.Gavan Evelina Florina-“Jn’ai que mon ame”

Ora 13.45       8.Maruntel Adela-“My heart it go on”

Ora 13.50       9.Chiru Daniel Mircea-“Apologise”

Ora 13.55       10.Roman Tina-“Je t’aime”

Ora 14.00       11.Coman Andrei Iulian-“Everything”

Ora 14.05       12.Duo Deea & Flore –“Tell him”

Ora 14.10       13.Pirosca Luiza Patricia“Candyman”

Ora 14.15       14.Popa Cerasela Georgiana“Everytime we touch”

Ora 14.20       15.Apuscasitei Bogdan-”Everything I do I do it for you”

Ora 14.25       16.Popa Ramona-„ Cuvantul mama„

Ora 14.30 – 16.00  repetitii – în pauza de prânz

 

Categoria 10-14  ani

Ora 16.00     1.Chiorean Dana Raluca-“Muzica, paradisul meu

Ora 16.05     2.Puiu Diana Mihaela-“Ale mele vise dragi

Ora 16.10     4.Prodan Bianca-“Hand in hand

Ora 16.15     5.Ilie Alexandra Aretta-“ Voi canta

Ora 16.20     6.Puscaru George-“Weekend la tara

Ora 16.25     7.Muresan Ingrid-“Intalnire din vis”

Ora 16.30     8.Clisu Denisa Andreea-“Micul meu univers

Ora 16.35     9.Totolici Aurora Madalina-“Summertime

Ora 16.40     10.Duo Theana-“Mama e numai una

Ora 16.45     11.Munteanu Raluca Gabriela-“I surrender

Ora 16.50     12.Muller Andreea-“ The closest thing to going crazy”

Ora 16.55     13.Giurgiu Larisa Roxana-“Un gand curat”

Ora 17.00     14.Vasile Roxana Madalina-“Sunt fericita”

Ora 17.05     15.Bîrne Ioana-Primul cer”

Ora 17.10     16.Muresan Andra Miruna-„Daca vreau, aprind o stea

Ora 17.15     17.Diaconu Theodora-„Who’s loving you”

Ora 17.20     18.Prisacaru Nicoleta-„Hora din Moldova

Ora 17.25     19.Ministar-„Primavara”

Ora 17.30     20.Ilie Valentina Sorina-„Ce noroc!”

Ora 17.35     21.Toma Laura Lacramioara-„Cuvantul mama”

Ora 17.40     22.Barariu Codruta Bianca-„Cantec pentru bunica”

Ora 17.45     23.Roban Sergiu Antoniu-„Sa nu-mi iei niciodata dragostea

Ora 17.50     24. Vasilescu Nicoleta Denisa-“Primavara draga

Ora 17.55     25.Dobos Maria-„Da Doamne,cantec!”

Ora 18.00     26.Socaciu Theodora Maria-„Cine vrea telenovele”

Ora 18.05     27.Pascu Ana Maria-„Lumea de vis

Ora 18.10     28.Iacob Ioana-„Rebela

Ora 18.15     29.Mihai Sebastian-„Padurea mea(Un copil, o noua stea)

Ora 18.20     30.Stoian Nicoleta Iuliana-„Vreau sa am steaua mea

Ora 18.25     31.Marcu Sonia-„ Give me a reason”

Ora 18.30     32.Berta Cosmin Marian-„Poarta catre vis”

Ora 18.35     33.Paunescu Elena-„Traiesc”

Ora 18.40     34.Ciubotaru Patricia Casandra-„Ingerul meu

Ora 18.45     35.Stefan Andreea-„Traiesc”

Ora 18.50     36.Bacila Ilinca Maria-„He taught me to yodel”

Ora 18.55     37.Viman Alexandra-„Azi e ziua ta”

Ora 19.00     38.Sdraila Paul-„N-am sa sufar

Ora 19.05     39.Stroe Sabrina-„ Doar cand ai prieteni

Ora 19.10     40.Zlatov Elena-„Copil si Inger

Ora 19.15     41.Stanciu Ovidiu Daniel-„ Pseudofabula

Ora 19.20     42.Bratu Rucsandra“Sa dansam latino

Ora 19.25     43. Szakacs Timea-“Lumea de vis

Ora 19.30     44. Grupul Copii Talentati-“Corul furnicutelor”

Ora 19.35     45. Nap Diana Madalina-„Primul cer

Ora 19.40     46.Ponciu Denisa-”Hero”

Ora 19.45     47.GFK Floare de Colt-“Omleta din oua de broasca testoasa

Ora 20.00 –  Grupul de dans modern AMADEUS

 

Duminica, 10 aprilie

Ora 08:00 Mic dejun

Ora 12:00 Recital

Ora 12:15 Gala Laureatilor

14:00 Popularii vs Modernii