Imnul festivalului
Click
pentru a asculta imnul festivalului

Castigatori

Trofeul Festivalului

Ivascu Ionut Eduard-12 ani-Mioveni-One moment in time

 

Premiul Felicia Filip

Iovita Casiana Gabriela – 14 ani – Sanpetru

 

Muzica populara

Categoria 7 – 9 ani

 

Locul I – Silas Maria – 9 ani -Zarnesti – Bade palarie nou

Locul II – Stoica Eduard – 8 ani – Ploiesti – Fir-ai tu sa fii de murg

Locul III – Voinescu Gabriela-Catalina – 7 ani – Ia uitati-va feciori

Mentiune – Voicu Bianca Ioana – 9 ani – I-auzi cum mai canta cucul

 

Categoria 10- 12 ani

 

Locul I – Roman Larisa Mihaela – 12 ani – Zarnesti – Dragu-mi e bade de tine

Locul II – Bularca Larisa Diana – 11 ani – Cristian – Vara, vara primavara

Locul III – Vasilita Madalina – Zarnesti – 10- 12 ani – Pentru badea care-mi place

Mentiune – Puiu Mihaela Beatrice – 10 ani – Blejoi– Balada eroului necunoscut

Mentiune – Adam Denisa – 11 ani – Zarnesti – Mai tii minte mai draga Marie

 

Categoria 13-15 ani

 

Locul I – Iovita Casiana Gabriela – 14 ani – Sanpetru -O plecat motul prin tara

Locul I – Mariuca Tania Luiza- 14 ani-Drobeta Turnu Severin-Doina

Locul II – Neacsu George Andrei – 13 ani-Vulcan – Doru m-o purtat

Locul III – Sandru Marina Alexandra -14 ani – Com. Izvoarele

Mentiune – Duicu Adriana – 14 ani – Zarnesti – De frumoasa ce-s frumoasa

Mentiune – Neacsu Andreea – 15 ani – Vulcan – M-o facut mama lunea

 

Categoria 16-18 ani

 

Locul II – Ardelean Georgiana – 16 ani – Com. Sita Buzaului – Crenguta de lemn uscat

Locul III – Mogos Diana – 17 ani – Sfantu Gheorghe – Dorul greu

Mentiune -Adam Lorena – 17 ani – De la Alba la Sibiu

Mentiune – Rapa Larisa-Stefania – 18 ani – Breaza, jud. Prahova – Curge Prahova la vale
 

Muzica Pop

Categoria 7-9 ani

 

Locul I – Iorgu Luca Adrian – Petresti Corbeanca – Speranta

Locul II – Stoica Eduard – 8 ani – Ploiesti – A million stars

Locul III – Urban Emma – 8 ani – Ale mele vise dragi

Mentiune – Costea Denis – 9 ani – Brasov – Mustang Sally

Mentiune – Moise Natalia – 9 ani -Bucuresti – Vise si minuni

 

Categoria 10-12 ani

 

Locul I – Tudorache Catalina – 11 ani – Calarasi – Salcia

Locul II – Ungureanu Eduard George – 11 ani – Brasov – Who’s loving you

Locul III – Benchea Medeea Paula – 11 ani – Mercy

Mentiune – Ciorgoda Teodora – 10 ani – Cerul e al meu

Mentiune – Stanila Sandra Maria – 11 ani – Brasov – Despre îngeri

 

Categoria – 13-15 ani

 

Locul I – Sandru Marina Alexandra -14 ani – Com. Izvoarele – Despre ingeri

Locul II – Sandulescu Maria Madalina – 13 ani – Drobeta Turnu Severin – Set fire to the rain

Locul III – Neacsu Catalina Alexandra 13 ani – Brasov – I have nothing

Mentiune – Crisan Flavia Elena – 13 ani – Zarnesti – Ale mele vise dragi

Mentiune – Ilinca Maria Catalina – 15 ani – Ploiesti – Hallelujah

 

Categoria – 16-18 ani

 

Locul I – Morar Roxana Nicoleta – 16 ani – Cristian – Stop

Locul II – Stefanescu Diana – 17 ani – Pitesti – Cabaret

Locul III – Rapa Larisa-Stefania – 18 ani – Prin ochii tai pot visa

Mentiune – Liche Stefan – 16 ani – Bacau – At last

Mentiune – Lautariu Ioan Tudor – 17 ani – Zarnesti – Cand ma gandesc la tine

 

Grupuri

Locul I – Duet Energy – Zarnesti – I’m not the only one

Locul II – Country band – Zarnesti – Fata din Caraiman

Locul III – Hoinarii Craiului- Zarnesti-Vanare de vant

Mentiune – Liliput – Feldioara – Veronica