Imnul festivalului
Click
pentru a asculta imnul festivalului

Castigatori

TROFEUL FESTIVALULUI

ANDRADA LUMINITA CRETU (Mehedinti – 12 ani)


Sectiunea Muzica Instrumentala-Clasica

Categoria 7-10 ani

Premiul I – Sânziana Cristina Mândrut (Bucuresti)

Premiul II – Georgiana Alexia Stancescu (Brasov)

Premiul III – Victor Iordan Neacsu (Mehedinti)

Mentiune -Petres Lajos Tomas(Harghita), Roxana Petronela Haidau (Brasov)

Categoria 11-14 ani

Premiul I – Tudor Moroe (Brasov)

Premiul II – Duo Cristina Ileana Vasile & Theodora Ionescu (Bucuresti)

Premiul III –  Christine Razec (Brasov)

Mentiune – Alexandru Moisei (Bucuresti)

Categoria 15-20 ani

Premiul I –  Octavian Moasea (Brasov)

Premiul II – Roxana Ioana Tintea (Brasov)

Premiul III – Eduard Boboia (Brasov)

Mentiune –  Liviu Mocanasu (Brasov)

Sectiunea Muzica Populara

Categoria 7-10 ani

Premiul I   –  George Neacsu (Bucuresti)

Premiul II – Elena Laura Mironescu (Brasov)

Premiul III – Gabriela Valeria Pantazi (Prahova)

Mentiune –  Larisa Mihaela Roman(Brasov), Claudia Maria Serbanescu (Arges)

Categoria 11-14 ani

Premiul I – Iulia Vatafu (Vrancea)

Premiul II –  Laurentiu Constantin Cristinoiu (Prahova)

Premiul III – Casiana Gabriela Iovita (Brasov)

Mentiune – Bogdan Dragoiu (Brasov)

Categoria 15-20 ani

Premiul I – Teodora Tuca (Dambovita)

Premiul II – Ioana Moldovan (Cluj)

Premiul III – Ciprian Stefan Pantazi (Prahova)

Mentiune –  Florina Munteanu (Suceava)

Sectiunea Muzica Usoara

Categoria 7-10 ani

Premiul I – Liana Maria Hârlab (Brasov)

Premiul II – Catalina Alexandra Neacsu (Brasov)

Premiul III – Ana Stanciulescu (Ilfov)

Mentiune –  Lia & Adi (Brasov)

Categoria 11-14 ani

Premiul I – Ana Maria Mihaies (Bihor)

Premiul II – Duo AVE (Mehedinti)

Premiul III – Ilinca Bacila (Cluj)

Mentiune – Patricia Ciubotaru (Oradea)

Categoria 15-20 ani

Premiul I – Laurentiu Barzoi (Hunedoara)

Premiul II –  Georgiana Luiza Blagescu (Neamt)

Premiul III – Cristina Ionita (Calarasi)

Mentiune – Ana Iulia Rosca (Brasov)

Premii speciale din partea presedintelui festivalului:

Ana Stanciulescu (Ilfov)

Daciana Constantea (Cluj)

Denis Badea (Brasov)

Teodora Socaciu (Cluj)

Dominique Simionescu (Sibiu)

Ionut Madalin Sasu (Prahova)

Eduard Munoz Guerra (Bucuresti)

Premii de excelenta acordate de catre Centrul Cultural Virtual:

Maria Popescu (Constanta)

Sebastian Husman (Iasi)

Brianna Alexandra Stan (Bucuresti)

Andra Maria Ionescu (Calarasi)

Arianna Porancea (Brasov)

Patric Cota (Cluj)

Dan Valentin Buzatu (Bucuresti)

Georgiana Borbei  (Cluj)

Laura Lazar (Brasov)

Liviu Mocanasu (Brasov)

Trofeu din partea Federatiei Star Music – Romania -Andrada Luminita Cretu (Mehedinti)

Trofeu din partea Asociatiei Culturale “Toma Popescu” – Romania – Cristina Ionita (Calarasi)

Trofeu din partea Asociatiei “Soul Music Art”  – Romania –  Roxana Ioana Tintea (Brasov)