Imnul festivalului
Click
pentru a asculta imnul festivalului

Admisi

Sectiunea Muzica Instrumentala-Clasica-Culta

Categoria 7-10 ani

1. Dobre Alexia – Sonatina ; Wilder Reiter – Beethoven / Schumann

2. Porancea Arianna Maria – Vivaldi ; Mica Serenada – V.A.Mozart

3. Rosu Teleanu Karina – Vai,sarmanul pui de cuc(tema cu variatiuni) – Rita Ordean

4. Stancescu Georgiana Alexia – Polka ; Italian theme – Bohnische Musikaten / P.I.Ceaicovski

5. Vasile Larisa Elena – Contry Garden ; Folk dance ; Oda Bucuriei ; Rapsodia  ?!

6. Petres Lajos Tomas – Rapsodia maghiara nr 2 – Franz Liszt

7. Silvestru Andreea – Sonatina part II ; Dunarea Albastra – Culau / Strauss

8. Butuza Alexandru – Partea I din sonata lunii – L.V.Beethoven

9. Spiridon Livia – Slasmeta ; Aria toreadorului – D.Sostakovici / V.Bizet

10. Catrina Mirela Magdalena – Sonatina vieneza nr 6 in Do major(partea I-a) – V.A.Mozart

11. Neacsu Victor Iordan – 12 mici preludii nr 3 – J.S.Bach

12. Haidau Roxana Petronela – Sonata op. 49 nr. 2 (in Sol major part II0) – L.V.Beethoven

13. Stan Brianna Alexandra – The dancing bear – metoda Thompson – Easiest piano course(part II)

14. Popescu Maria – Ballada pentru Adellina – Paul de Senneville

15. Carstea Alma – Menuet ; Rinaldo (fragment) – J.S.Bach / G.F.Handel

16. Manea Maria – Waldesruh(Kohler) ; Bucurie-n lume(Handel) ; Bate vessel clapa neagra ( Al.Pascanu)

17. Prodea Luana Maria – Auf  der  Waldwiese ; Volksweise – Alexandre Gretchaninoff; Martin Frey

18. Ciulica Elisabeta – German dance in C-L ; Wheatlands – Beethoven; Kipper

19. Dima Adrian Robert – Menuett ; Klainer Walzer – J.S Bach – R. Veber

20. Mandrut Sanziana Cristiana – Rondo ; Perpetuum mobile – Beethoven – K. Bom

21. Mathe Tudor Alexandru – Valj – W.A. Mozart

 Categoria 11-14 ani

1. Benga Gabriel – Ballade Pour Adeline – din repertoriu Richard Cleiderman

2. Ionescu Nicola – The Cotton Mill Blues (Traditional American Blues)

3. Vasile Cristina Ileana & Ionescu Teodora– Vals – Moris Moszkowski

4. Moise Alexandru – Rondo Alla Turka – W.A.Mozart

5. Moroe Tudor – Gran Vals ; Canario – Francisco Tarrega / Gaspar Sanz

6. Peter Imola – Posporiu din opereta Silvia – Kalman Imre

7. Razec Christine (canto) – L’o perduta me neschina – W.A.Mozart

8. DUO – GALE Moeciu – Prieteni buni

9. Grupul Folk HOINARII CRAIULUI – Numai noi

10. Robescu Hotatiu Stefan – Andantino, C: Ferdinando Carulli

Categoria 15-20 ani

1. Coman Andrei –Fragmente muzicale din Fur Elise – Rondo alla turca – Ballade pour Adeline  de L.V.Beethoven / W.A.Mozart / Richard Cleiderman

2. Craciun Alexandru Mircea(canto) – O bellisimi kapelli – Andreea Falconieri

3. Lazar Laura Ana (canto) – I walk alone

4. Mocanasu Liviu (canto) – Tu ch’ai le penne , amore – Giulio Caccini

5. Puchiu Emanuel Florin – Calusul Oltenesc ; Ciocarlia (Aranjamente pentru acordeon) – Misu Iancu / Petre Romea

6. Tintea Roxana Ioana – Sapte vai si-o vale adanca

7. Boboia EduardCarpiciul 24 de Paganini (Aranjament propriu)

8. Moasea Octavian – Sinfonia spaniola – Eduard Lalo

9. Pepine Ovidiu – GoodFather Them

Sectiunea Muzica Populara

Categoria 7-10 ani

1. Antonia & Petru – Cat ii fata de micuta

2. Constantea Daciana Laura Oana – Sunt o fata frumusica

3. Crisan Flavia – Sunt o fata frumusica

4. Curca  Malina Elena – Fa-ma mama ce m-oi face

5. Ivan Ana Maria Daria – Sunt fetita voinicuta

6. Mironescu Elena Laura – Hai la joc, badita

7. Mocanu Iulia Elena – Toate sogoritele

8. Moldovan Paula Cosmina –  ?????

9. Neacsu George – Din tohan la fagaras

10. Pantazi Gabriela Valeria – Am plecact in luminis

11. Popescu Maria – Sunt taranca dobrogeana

12. Prodea Luana Maria – Vara, vara, primavara

13. Roman Larisa Mihaela – Dragu-mi s-aud cantand

14. Schindler Petru – Di, di, di murgutule

15. Stoica Antonia Maria – Aseara m-am dus in lunca

16. Vilceanu Maria Romina – Am plecat olteni la coasa

17. Vlad Bianca Mihaela – Uite mama , Ionica

18. Serbanuca Claudia Maria – De ce nu pot eu canta

19. Popa Andreea – Inflorita rugutu

20. Cristovici Beatrice Adriana – Bade palarie noua

21. Afrasinei Valentin Mihai – Catî-i Carasul de mare

Categoria 11-14 ani

1. Benga Madalina – Ia uitati-va feciori

2. Cirstinoiu Laurentiu Constantin – Padurare, padurare

3. Cojocaru Gabrel Ionut – Sarba–hora

4. Duicu Adriana Elena – Tuca-ma bade ilie

5. Iovita Casiana Gabriela – Eu is floarea dorului

6. Luana & Laurentiu – Cine bate seara la fereastra mea

7. Man Raul Alin – Vin ciobanii de la stana

8. Mocanu Raul Adrian – Mai romane, nume mandru

9. Neacsu Andreea – Dragu-mii s-aud cantand

10. Paraschivoiu Maria Magdalena – Ionel si Marioara

11. Pascu Ana Maria – Codrule batranule

12. Petrache Elena Roxana – Mierlita cand e bolnava

13. Vatafu Iulia – Asa joaca tinerii

14. Dragoiu Bogdan – Satule, gradina dulce

15. Oana Bianca – Badisor de la mioare

16. Kristali Maria – Ia uitati-va feciori

17. Preda Alexandra – Joaca-ma badita bine

18. Tudorache Ruxandra Luana – M-am certat cu florile

19. Funariu Madalina si Popa Daniela – Sunt fata fin Hunedoara

Categoria 15-20 ani

1. Duta Ecaterina Florina – De dor bade si de drag

2. Lacatus Ioana Maria – Stiu bade ca nu tie bine

3. Mihaita Adina Elena – La pusul porumbului

4. Munteanu Florina – Hai Costica , hai la joc

5. Oltean Andreea Adelina – Eu mi-s fata din Santana

6. Pastor Alexandra – Dragu-mii s-aud cantand

7. Pantazi Ciprian Stefan – Mladita de salcioara

8. Sasu Ionut Madalin – In gradina casei mele

9. Serban Andreea Sabina – Intoarce-te bade-n sat

10. Vlaicu Silvia Mihaela – Cate griji are o mama

11. Tuca Teodora – Munte, munte, fratioare

12. Ioana Moldovan  – Intr-un sat langa o fantana

13. Banu Adrian Ion – Pleaca oile la munte

14. Cojanu Alexandra & Popa Daniela – Dragu-mii de tine lele

15. Letca Roberta & Rusu Alexandra – Sus in varful muntelui

16. Cristolovean Alexandra – Mai badita, venetene

Sectiunea Muzica Usoara

Categoria 7-10 ani

1. Alexandrescu Arianna Gabriela – ???? , C: –

2. Bacila Simina – Sunt sic, C: Virgil Popescu

3. Boicu Alboni Eliane – Cand uitati sa visati, C: –

4. Borbei Georgiana – Danseaza Twist, C: Viorel Gavrila

5. Buzatu Dan Valentin – Cheia Timpului, C: Cristian Alivej

6. Constantea Daciana Laura Oana – Voi canta, C: George Natsis

7. Cota Patric –  Oare cine stie, C:  Marius Teicu

8. Dima Denisa Luiza – It’s my time

9. Georgescu Maria Catalina – E steaua mea, C: Marius Teicu / Corina Despot

10. Grup Three for One – Un look mai indraznet, C: Dinu Maxer

11. Guia Diana Andreea – Poarta catre vis, C: George Natsis

12. Harlab Liana Maria – Arlechino, C: Adrian Doxan

13. Husman Sebastian – Durli–durli-da, C: Stefan Banica

14. Ionescu Alexandra Nicoleta – Printesa papusilor, C: Romeo Cozma

15. Ionescu Andra Maria – Imi place sa ma plimb pe strada, C: Virgil Popescu

16. Isaila Doris Carolina – Cosarul, C: Nicolae Kirculescu

17. Ivan Adrian Stefan – Primul cer, C: Nicolae Caragea

18. Ivan Ana Maria Daria – Fluierand pe strada, C: V.Vaselovski

19. Lia & Adi – Tu si eu, C: Virgil Popescu

20. Luca Nicole – Speranta, C: –

21. Manea Denisa Adriana – Vreau, C: Filip Stanciu

22. Marincus Larisa – Mireasa, C: Mihai Alexandru

23. Neacsu Catalina Alexandra – Primul cer, C: Nicolae Caragea

24. Neacsu Victor Iordan – Mama, C: Cristian Alivej

25. Pican Ioan Antonio – Mama, C: Cornel Fugaru

26. Popescu Maria – Poarta Catre Vis, C: George Natsis

27. Porancea Arianna Maria – Mamma son tanto felice, C:  –

28. Pupezescu Cosmina Elena – Copile, C: Nicolae Caragea

29. Serban Claudia Denisa – Sunt sic, C: Virgil Popescu

30. Silivestru Andreea – O zi de rock, C: Dan Dimitriu

31. Simionescu Dominique – Trurli draga, C: Vasile Vasilache

32. Stan Brianna Alexandra – Aceasta-I mama mea, C: Virgil Popescu

33. Stanciulescu Ana – Mai vreau povesti, C: Gabriel Baruta

34. Garofitele Muntelui – Noapte de vara, M: Adrian Margarit

Categoria 11-14 ani

1. Acatrinei Georgia – Eu cred , C: AndreiTudor

2. Apostol Madalina Andreea – ???

3. Bacila Ilinca – Cowboy sweetheart

4. Brad Thea – Terorista nr. 1, C: Mihai Alexandru

5. Chiorean Raluca – Fairytale

6. Ciubotaru Patricia – Io vivro senza te

7. Cojocaru Gabriel Ionut – Imbold, C: Mircea Gaftoneanu

8. Cretu Andrada Luminita – Je suis malade

9. Cretu Miruna Izabela – Il mondo piange

10. Dobos Maria – Dor de acasa, C: Mihai Vanica

11. Double S – Tell him

12. Diana Dragan – Poate eu , poate tu, C: Mihai Pokorschi

13. Duo Adrii & Elii – O poarta catre vis, C: George Natsis

14. Duo AVE – Pe o margine de lume, C: Andrei Tudor

15. Duo Theana – Omleta din oua de broasca testoasa, C: Vasile Sirli

16. Gheorghe Minodora – Of, inimioara, C: Edmond Deda

17. Grup Ministar – The sound of music

18. Grup-Quatro – Nu, tu nu stii, C: Gabriel Baruta

19. Ionita Bianca Alexandra – Mercy on me

20. Istodor Serena – Listen

21. Margarit Diana – Wild dancers

22. Medrea Giulia – Copil si inger, C: Georgia Dascalu

23. Mihaies Ana Maria – I’m the greatest star

24. Muller Andreea – Noroc, C: Viorel Gavrila

25. Munoz Guerra Eduard – Save the last dance for me

26. Nicolae Iulia Catalina – Intr-o zi, C: Dinu Giurgiu

27. Oncea Denisa – Romania, C: Alexandru Daminescu

28. Pascu Ana Maria – Primul cer, C:Grigore Vieru

29. Perde Anna – Poarta catre vis, C:Virgil Popescu

30. Popescu Bianca Elena – Oare ce gandeste un baiat, C: Marius Teicu

31. Prodan Bianca – Mercy on me

32. Rucsanda Ioana – Te iubesc maicuta mea, C: George Natsis

33. Rusu Alia – Mamma Mia

34. Rusu Diana – Butter fly, fly away

35. Socaciu Theodora – Cantec pentru bunica, C:George Natsis

36. Streinu Tabita Mihaela – Clopote albe, Clopote Negre, C: George Ntasis

37. Szakacs Timeea – Primul cer, C: Nicolae Caragea

38. Trio-For You – Un dar divin, C: Gabriel Baruta

39. Viman Alexandra – Focul

40. Stelutele Craiului – Imnul Hoinarilor

41. Lorincz Edith-Ana– Gandacul

42. Duo By & Ly – Rau ma dor ochii ma dor

Categoria 15-20 ani

1. Apostol Monica – Je t’aime

2. Ardeleanu Andreea Victoria – My number one

3. Bajzat Orsolya – Rolling in the deep

4. Barzoi Laurentiu – New york , new york

5. Berescu Alberto – Incomplete

6. Bianu Miruna Cezara – Bound to you

7. Blagescu Georgiana Luiza – I can’t help falling in love

8. Bodriuc Lavinia – Shine

9. Ciungalan George – Angels

10. Coman Andrei – Je t’aime

11. Dumitru Florentina – Angels brought me here

12. Gavan Evelina – Don’t you remember

13. Hergheligiu Simona Nicoleta – Grenade

14. Ionita Cristina – Pedepseste-ma dar nu pleca, C: Ionel Gavrila

15. Istodor Stefania – Tu n-ai avut curaj, C: Serban Georgescu

16. Lazar Laura Ana – Sing for me

17. Mihai Daniela – Rani amori

18. Mircea George Robert – Home

19. Moldovan Ioana – Spune-mi daca vrei

20. Nicoschi Teodora – Un albastru infinit , C: Marcel Dragomir

21. Nicula Patricia – Someone like you

22. Petcu Raluca – Walking in the air

23. Rosca Ana Iulia – One night only

24. Rosianu Andreea Maria – Suflet gol

25. Spataru Alexandru – My baby you

26. Susu Paula Deana – Hallelujah

27. Timbuc Florin – Breath Easy

28. Tomus Paul Gabriel – Nothing’s gonna change my love for you

29. Zaharia Alexandra Larisa – It’s my time

30. Zlataru Kati Alexandra – I look to you